CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Ünnepi nap volt a kistarcsai Flór Ferenc Kórházban november 24-e, mert a Kórházlelkészi Szolgálat közreműködésével a Pest Megyei Flór Ferenc Megyei Kórház is csatlakozott az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust előkészítő világméretű szentségimádáshoz. Mivel a kórházban nincs kórházkápolna, így különleges az alkalom, hogy az Eucharisztia jelen volt az egészségügyi intézményben.Szabóné Szekeres Ildikó és Bálint Brigitta, lelkigondozók gondolatait olvashatják az alábbiakban.
Krisztus Király ünnepét megelőző szombaton, dr. Faragó Artúr egyházmegyei kórházlelkész mutatta be a legszentebb áldozatot, majd a szentmise után egy órás szentségimádást vezetett a résztvevő betegeknek és dolgozóknak. A kórházlelkészi szolgálat lelkigondozói és önkéntes beteglátogatói segítettek abban, hogy aki szeretne részt venni az alkalmon, lejusson a szentmisére és az imádságra.
„Felemelő és boldogító volt az Eucharisztia előtt lenni. Elmondani és letenni örömünket, fájdalmunkat, kéréseinket, dicsőíteni az Urat. Ebben segítettek Artúr atya imái, és az Oltáriszentségről szóló énekek valamint a csönd” – mondták el a résztvevők.
Forrás és fotó: Váci Egyházmegye Kórházlelkészi Szolgálata
Váci Egyházmegye
A Missziós Műhely elnevezésű képzéssorozat keretében, immár 11. alkalommal találkoztak a Váci Egyházmegye Missziós Plébánia Egységeiben szolgáló papok, diakónusok és világi munkatársak. A képzést a Pasztorális Iroda szervezésében Vácon, a PüspökVác Rendezvényközpontban tartották. A missziós plébániákon a plébánost egy munkatársi csapat veszi körül, akik a környező településeken segítenek megszervezni a lelkipásztori ellátást és a közösség életét. A képzés tematikája ezen az alkalmon a működéshez szükséges emberi erőforrás megszólítására, mozgósítására, valamint a munkatársak közti kommunikációra, együttműködésre épült.
A házasság Isten csodálatos ajándéka!
Sződliget plébánosa, a lengyel Starostka Stanislaw szalvatoriánus szerzetes a rendszerváltást követően érkezett hazánkba. A szemináriumi évek alatt járt először Magyarországon, és már akkor elhatározta, hogy visszatér. Szaniszló atyával evangelizálásról, történelmi különbözőségekről és a gyalogos zarándoklatok hitet formáló erejéről is beszélgetett Takács Bence a Lélekjelenlét podcast 19. adásában.
Digitális Gyermekvédelmi Konferenciát szervezett az Újhatvani Római Katolikus Általános Iskola, amelyen közel kétszázan voltak jelen. Többek között a Szent Mihály Intézményfenntartó főigazgatója, dr. Puskás Balázs, valamint szakmai tanácsadóink tartottak figyelemfelhívó előadásokat a digitális tér veszélyeiről. A Szent Mihály Intézményfenntartó (SZEMI) honlapján megjelent hírt közöljük.2026. február 1. vasárnap
Ignác
Abban az időben: Jézus, látva a tömeget, fölment a hegyre, leült, tanítványai pedig köréje gyűltek. Akkor szólásra nyitotta ajkát, és így tanította őket: „Boldogok a lélekben szegények, mert övék a mennyek...
Összes program »